پروژه بررسی عوامل موثر بر تبلیغات کودکان «9 تا 11» سال

دسته بندي : علوم انسانی » روان شناسی
تحقیق بررسی عوامل مؤثر بر تبلیغات کودکان «9 تا 11» سال در 80 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc


فهرست مطالب :


ـ تعریف تبلیغ
2ـ تاریخچه تبلیغات
3ـ از تبلیغات تجاری چه می دانیم
4ـ به چه علت تبلیغ می کنیم
5ـ وسایل انجام تبلیغ
6ـ انواع مخاطبین در یک کار تبلیغاتی
7ـ شرایط موفقیت در پیام
8ـ تبلیغات نامرئی یا «تبلیغات غیر آشکار» «فرهنگ تبلیغات» اینترنت
9ـ «فرهنگ واژه های تبلیغات» اینترنت
10ـ نکات مورد توجه در یک برنامه تبلیغی صحیح و کار آرا
11ـ عناصر تبلیغ
12ـ نقش تحقیق در تبلیغات
13ـ معجزه تحقیق در تبلیغات
14ـ تله های تحقیق
15ـ هشت عنوان مؤثر در تبلیغات (مقایسه اینترنتی)
16ـ کودکان گروه هفت برای تبلیغات
17ـ شعارهای تبلیغاتی
18ـ علائم تجاری (Tread mary) در یک کالای تبلیغاتی
19ـ رنگ شناسی کودکان جلالی مهدی
20ـ تبلیغ مخصوص
21ـ تبلیغ در محوله خرید
22ـ گزارش کار
تعریف تبلیغ
تبلیغ در کلام از مصدر بلغ و به معنی آگاهی روان یا مطلع کردن می باشد و به کسی که در این راه فعالیت کند مبلغ یا تبلیغاتچی گفته می شود.
تبلیغ یا تحقیق رابطه مستقیم، دو جانبه، (اینفگ دارد. اگر در تبلیغ، تحقیق و ارزشیابی نباشد می توان گفت که تأثیر گذاری و تأثیر پذیری آن چندان ارزشی ندارد.
تبلیغ در مودم آگاهی ایجاد کرده، آنها را علاقه مند و تشویق به خرید می نماید و نیز خرید هوشیار کند.
در تبلیغ همانگونه که گفته شد به مخاطب آگاهی دارد می شود. این آگاهی وارن را می تواند نوعی آموزش دانست، البته از نوع غیر رسمی، زیرا مخاطب به دنبال آموزش گرفتن نمی آید. بلکه ما هستیم که باید به سراغ او برویم.
این آگاهی وارن به تناسب تبحر مبلغ، ارزش آموزشی پیدا خواهد کرد، تبلیغد همان تعلیم نیست بلکه نوعی از آن می تواند باشد.
با توجه به مناسب گفته شد، تبلیغ و تبلیغات می تواند در بالا بردن توسعه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باسم نقش بسزایی داشته باشد.
در تبلیغات برای این که اثر مطلوب را داشته باشیم باید بدانیم که بین پیام دهنده و پیام گیرند. چه و چگونه ارتباطی برقرار نمائیم که این امر به میزان تبحر مبلغ بستگی دارد. هر چه مبلغ در این مسیر کوشاتر باشد و با موضوع علمی و با زیرکی خاص برخورد نماید نتیجه بهتر و اثرات مطلوبتری سپری خواهد داشت.
موضوع رساله : بررسی عوامل موثر بر تبلیغات کودکان «9 تا 11 سال»
1ـ تعریف تبلیغ
2ـ تحقیق جزء عوامل
مؤثر بر تبلیغات کودکان
3ـ شناخت کودک
و ویژگی هایش برای انجام یک تبلیغ
تبلیغات
تبلیغات نیز مانند تمام علوم دیگر دارای تاریخچه ای کهن می باشد، زیرا از هنگامی که شر به زندگی اجتماعی روی آورد و تصمیم گرفت در جامعه زندگی کند و نیاز به داد و ستد پیدا کرد و محصولاتی برای فروش داشت نیاز به تبلیغ احساس شد، بنابراین اهالی شهر باید به گونه ای از ؟؟؟ کالاها یا کارون کالا باخبر می شدند به بازار می رفتند. استاد کاران قدیم برای اینکه نام خود را جاودان سازند، بر روی تولیدات صنایع دستی خود نام یا علامتی که تحقیق آنها ؟؟؟ می کردند که امروزه به نام علائم تجاری تغییر نام پیدا کرده است. هنگامی که این قطعات و صنایع دستی دست به دست می گشت نام و علائم آنها نیز زبان به زبان جاری می شد و این یک عمل تبلیغی بود.
به طور کلی در قدیم روشهای تبلیغ تجاری که پایه گذاری برای روشهای جدید بود عبارتند از :
1 ـ حک اسم یا علامت مخصوص به استاد کار
2ـ جارچیهای شهر 3ـ تبلیغ و نشان روی دیوارها
اما با وجود گسترش تبلیغات از گذشته دو واقعه مهم به تبلیغات شکل و روح تازه ای بخشید و انقلابی در آن ایجاد کرد :
1ـ اختراع صنعت چاپ در سال 1450 که پیامها را به تعداد زیاد چاپ کرد.
2ـ اختراع دستگاههای پخش صوت در قرن بیستم که پیامها را از طریق امواج به دورترین نقاط که مطبوعات امکان رسیدن به آن مکانها را نداشتند به گوش افراد می رساند.
«از تبلیغات تجاری چه می دانیم»
اما اگر بتوان مبدایی برای شکل گیری تبلیغات تجاری در ایران قایل می شد می باید دوران کوتاه صدرات امیر کبیر و اسر آغاز حرکت انگاشت. چرا که تا قبل از آن ایرانیان متاعی بیش از صد نیاز خود نداشته که برای عرضه آن نیاز به تبلیغ داشته باشند.
در عصر کوتاه سه سال ونیمه صدرات امیر کبیر آن سیاستمدار ایران دوست کوشید تا در روزنامه رسمی وقایع اتفاقیه از ساختن طرفهای چینی، بلور سازی، یافتن شال کرمانی و تولید حریر زربفت و ... را مورد تشویق قرار می دهند. و شاید باید گفت این زمان به عنوان نقطة عطفی در تبلیغات بوده است. «تجارت جهانی تبلیغات، پروفسور حمید مولانا»
«بررسی روشهای علمی رفتار گرایی در برنامه ریزی تبلیغاتی، حمیرا یگانه پرور»
«به چه علت تبلیغ می کنیم»
علل و عواملی که موسسه های تولید یا خدماتی را ؟؟؟ و ترغیب به تبلیغ می نماید متعدد می باشند که علل اولیه آن عبارتند از :
1ـ مطلع کردن مخاطبین :
به علت عدم اطلاع کافی مخاطبین از زمینه های مختلف کالا یا خدمات در این جا به مخاطبین اطلاعات اولیه و مورد نیاز را می توان ارائه کرد.
2ـ بالا بردن تعداد مخاطبین :
با مطلع کردن مخاطبین، انتظار این است که آنان جلب شده و به مرور افزایش یابند، این هدف اصلی تبلیغ است که همانا می خواهند محتوای پیام و تبلیغ رافراگیر و جامع نماید . و از این را به سود مادی یا معنوی قشر نایل آید.
انجام موارد ذکر شده آنچه می خواهیم تحقق خواهد یافت :
1ـ ازدیاد نوع مصرف سود می گیرد.
2ـ با ازدیاد نوع مصرف بالا رفتن خرید محرز خواهد شد.
3ـ ازدیاد تکرار مصرف در برنامه های روزانه ایجاد می شود.
4ـ جلب نسل جدید و یادآوری به نسل قدیم...


گزارش کار:

تبلیغ در کلام از مصدر بلغ و به معنی آگاهی دادن یا مطلع دادن می باشد وبه کسی که در این راه فعالیت کند مبلغ یا تبلیغاتچی گفته می شود.

موضوع رسالة من بررسی عوامل مؤثر بر تبلیغات کودکان «9 تا 11» سال است. که در بخش تبلیغ سعی کردم درابتدا تبلیغ و عناصر وابسته به آن را بنویسم و در ابتدا مطالبی را که ارائه دادم برای هر تبلیغی مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا برای کودک و بزرگ مشترک است البته با شناخت ویژگیهای آنها کاربردهای متفاوتی پیدا می کنند.

از نظر من نام دیگر گرافیست را باید تبلیغاتچی نهاد چون یک گرافیست اولین هدفش از ارائه هر کاری تبلیغ برای آن کار و محصول بخصوص است.

ما در تبلیغات بیشتر وقت و هر ؟؟ خود را صرف تبلیغ برای بزرگسالان می نمائیم در صورتی که از نظر من شاید تبلیغ برای کودکان به مراتب مؤثر از بزرگسالان باشد.

همچنین بکار بردن شعارهای تبلیغاتی ماندگار در غالب کودکانه به علت آمادگی ذهن کودک وداشتن ذهنی بدون مشغله و دغدغه کاری بزرگترها و تکرار این شعارها به وسیله کودکان در منزل بر روی بزرگترها هم تاثیر بیشتری خواهد گذاشت و ماندگاری بیشتر به علت همان تکرار کودک در ذهن ها خواهد داشت و کودک در اینجا به طور ناخواسته خود وسیله ای برای تبلیغ می شود.

اگر ما بتوانیم برای هر کاری که سعی در فروش آن را داریم تبلیغات کنیم می توانیم آن محصول را با اطمینان بیشتر روانه بازار فروش نمائیم. به شرطی برای محصول تبلیغ درستی کرده باشیم تا ضد تبلیغ به حساب نیاید. در ابتدا من سعی داشتم پروژه عملی ام را درارتباط با بسته بندی محصولات شرکت Fuber castel بر دارم و چون این محصولات تعریفی برای گروه سنی مورد نظر من رساله ام نداشت نمی توانستم روی آن کار کنم و چون گروه سنی مخاطبین برای استفاده از محصولات شرکت Fuber castel بالاتر از گروه سنی کودکان مشخص شده در ساله ام «9 تا 11» سال بود. بعد تصمیم گرفتم دو کتاب کوچک که قطعهای خیلی کوچک داشت همراه با قیمت خیلی پائین را با شیوه ای؟؟؟ و طراحی بهتر ارائه نمایم. که فکر می کنم در فروش آن ها هم تاثیر بیشتری داشته باشد. پروژه عملی ام را با استفاده از کتاب «گفتگوی رنگها» با تصویر سازی بهرام خائف قرار دادم. و سعی کردم تا در کار خودم سه شکل اصلی همراه با رنگ هایشان را به کودک آموزش دهم همراه با ساخت پازل در کتاب برای فهم کودک که از نظر من هم جنبه تبلیغاتی دارد هم آموزشی و در کنار آن هدایای تبلیغاتی با سه شکل اصلی برای جلب توجه بیشتر کودک ارائه دهم- و هدف دیگرم از طرفی این کتاب این بود که نشان دهم کتاب حقی با همان قطع کوچک که نظری ر به خود جلب نمی کند که البته این قطع چاپ اصلا مناسب نیست هم می تواند با ارائه جدیدتر جلب توجه و جذابیت بیشتری برای کودک داشته باشد. و در پایان کتابم با استفاده از طلق های رنگی (با سه رنگ اصلی زرد ،قرمز، آبی) و روی هم قرا ر داده این طلقها به وسیله کودک و ترکیب هر دو رنگ اصلی و ساخت رنگ ثانویه را به کودک همراه با سرگرمی آموزش دهم.

و برای تبلیغ بیشتر برای کتابم آن را داخل بسته بندی قرار دادم. و برای آن جلد سی دی آموزشی طراحی نمودم.

من سعی داشتم این کتاب با سنین پایین (9-10-11) مورد استفاده قرارگیرد که به نظر من بدون درنظر گرفتن دهن کودکانه کتاب می شود آن را برای آموزش بچه ها تا سطح دبیرستان هم بکار بود. مخصوصا بچه های رشته های هنری برای آموزش رنگشناسی مقدماتی.
دسته بندی: علوم انسانی » روان شناسی

تعداد مشاهده: 1335 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 80

حجم فایل:38 کیلوبایت

 قیمت: 7,300 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل